Naiset vaikuttajina - Oulun Kokoomusnaiset 95-vuotisjuhlaseminaari

5.5.2019

Oulun Kokoomusnaisten 95-vuotisjuhlaa vietetään lauantaina 18.5.2019 klo 15 alkaen Naiset vaikuttajina -teemalla. Pohjois-Pohjanmaan piiritoimistolla järjestettävässä seminaarissa juhlapuhujina ovat aiemmin kansanedustajana ja ministerinä toiminut yhdistyksemme jäsen Suvi Lindén ja kansanedustaja Mari-Leena Talvitie. Muita puheenvuoronpitäjinä ovat EU-vaaliehdokkaat professori, lääkäri Pirkko Vihko ja yrittäjä Paula Aikio-Tallgren sekä Pohjois-Pohjanmaan Kokoomusnuorten puheenjohtaja Aurora Lehtosaari.  Puheenvuorojen ohella tilaisuuden ohjelmassa on tuokiokuvia yhdistyksen historiasta, sana on vapaa sekä ansiomerkkienjako ansioituneille jäsenillemme. Tilaisuudessa, jonne ovat tervetulleita kaikki kokoomushenkiset on kahvitarjoilu. 

YouTube-videon näyttäminen ei onnistunut. Tarkista markkinointievästeiden hyväksyminen ja selaimen yksityisyysasetukset.